Henkilökunta

Ida Helenius

Jalkojenhoidon ammattitutkinto, lähihoitaja

– Dementiatyön Passi®
– Tukisukkien mittaus

suomi, englanti

p. 040 848 5510
ida@tasapainoklinikka.fi

Michaela Härke Martikainen

Fysioterapeutti CMP

– Faskiamanipulaatio I Stecco

– Geriatrisen kuntoutuksen erityisosaaja
– Certified Mulligan Practitioner
– Dementiatyön Passi®
– MUISKU™ -ohjaaja
– Asahi Health® -ohjaaja

suomi, englanti, saksa

p. 045 114 0980
michaela@tasapainoklinikka.fi

Rauna Sirkkola

Fysioterapeutti

– Geriatrisen fysioterapian
erityisosaaja
– Dementiatyön Passi®
– MUISKU™ -ohjaaja
– Liikuntalääketieteen perusopinnot
– Asahi Health® -ohjaaja

suomi, englanti, hollanti

p. 044 244 9262
rauna@tasapainoklinikka.fi

Laurent Callemin

Fysioterapeutti

– Master of Rehabilitation Sciences and Kinesiology
– VanhusValmentaja – iäkkäiden voima- ja tasapainoharjoittelu
– Asahi Health® -ohjaaja

suomi, englanti, hollanti, ranska

p. 044 244 9262
laurent@tasapainoklinikka.fi


Virpi Laine

Fysioterapeutti

Faskiamanipulaatio III Stecco

Nettiajanvaraus: klikkaa tästä

p. 044 059 0615

virpi@tasapainoklinikka.fi

Tiina Pihlajamäki

Fysioterapeutti, psykologi

– fysioterapian kotikäynnit
– Mindfulness-ohjaaja (CFM®)
– VoiTas-valmentaja (voima-tasapainoharjoittelu)

suomi, englanti

p. 044 977 0553

tiina@tasapainoklinikka.fi

Mikko Rantanen

Koulutettu hieroja

p. 044 561 0200
mikko@tasapainoklinikka.fi

Sanna Heino

Jalkojenhoidon osaamisalue, lähihoitaja

– jalkojenhoidon kotikäynnit

suomi, englanti

p. 044 975 5506

sanna@tasapainoklinikka.fi


Arja Tiippana

Toimintaterapeutti

Erikoistumiskoulutuksena neurologinen toimintaterapia, aikuiset

suomi, englanti, ruotsi

p. 040 509 3199
arja@tasapainoklinikka.fi

Reija Käenniemi

Osteopaatti (AMK)

Tuki- ja liikuntaelimistön manuaalisen hoidon asiantuntija

suomi, englanti

p. 040 540 8608

reija@tasapainoklinikka.fi


 

Etsimme joukkoomme ikäihmisten hyvinvoinnista ja kuntoutuksesta kiinnostuneita osaajia. Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi ja cv osoitteeseen info@tasapainoklinikka.fi. Hämeenlinnan Tasapainoklinikalla on vuokrattavissa hoitohuone sosiaali- ja terveysalan yrittäjälle/yritykselle.