Henkilökunta

Ida Helenius

Jalkojenhoidon ammattitutkinto, lähihoitaja

– Dementiatyön Passi®
– Tukisukkien mittaus

suomi, englanti

p. 040 848 5510
ida@tasapainoklinikka.fi

Michaela Härke Martikainen

Fysioterapeutti CMP

– Geriatrisen kuntoutuksen erityisosaaja
– Certified Mulligan Practitioner
– Dementiatyön Passi®
– MUISKU™ -ohjaaja
– Asahi Health® -ohjaaja

suomi, englanti, saksa

p. 045 114 0980
michaela@tasapainoklinikka.fi

Rauna Sirkkola

Fysioterapeutti

– Geriatrisen fysioterapian
erityisosaaja
– Dementiatyön Passi®
– MUISKU™ -ohjaaja
– Liikuntalääketieteen perusopinnot
– Asahi Health® -ohjaaja

suomi, englanti, hollanti

p. 044 244 9262
rauna@tasapainoklinikka.fi

Laurent Callemin

Fysioterapeutti

– Master of Rehabilitation Sciences and Kinesiology
– VanhusValmentaja – iäkkäiden voima- ja tasapainoharjoittelu
– Asahi Health® -ohjaaja

suomi, englanti, hollanti, ranska

p. 044 244 9262
laurent@tasapainoklinikka.fi


Virpi Laine

Fysioterapeutti

Faskiamanipulaatio III Stecco

Nettiajanvaraus: klikkaa tästä

p. 044 059 0615

virpi@tasapainoklinikka.fi

Reija Käenniemi

Osteopaatti (AMK)

Tuki- ja liikuntaelimistön manuaalisen hoidon asiantuntija

suomi, englanti

p. 040 540 8608

reija@tasapainoklinikka.fi

Antti Jurvanen

Psykoterapeutti

– Perhepsykoterapeutti (ET)
– Ratkaisukeskeinen yksilöpsykoterapeutti
– Autismikirjon asiantuntija ja neuropsy. valmentaja koulutukset
– Kela-pätevyys

p. 050 553 8546 (Jätä soittopyyntö tekstiviestillä tai sähköpostitse)
antti@tasapainoklinikka.fi

Heli Rainio

Sairaanhoitaja amk

– vahva sairaanhoitajan työn perusosaaminen
– vankka työkokemus erikoissairaanhoidon puolelta
– diabeteksen erikoistumisopinnot
– ensiavun ja terveystiedon kouluttaja

Suomi, englanti, ruotsi

p. 045 123 8418
heli@tasapainoklinikka.fi



Arja Tiippana

Toimintaterapeutti

Erikoistumiskoulutuksena neurologinen toimintaterapia, aikuiset

p. 040 509 3199
arja@tasapainoklinikka.fi

Mikko Rantanen

Koulutettu hieroja

p. 044 561 0200
mikko@tasapainoklinikka.fi


Etsimme joukkoomme ikäihmisten hyvinvoinnista ja kuntoutuksesta kiinnostuneita osaajia. Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi ja cv osoitteeseen info@tasapainoklinikka.fi. Hämeenlinnan Tasapainoklinikalla on vuokrattavissa hoitohuone sosiaali- ja terveysalan yrittäjälle/yritykselle.